8 stycznia 2012 r. po raz dziesiąty w Cieszynie, a dwudziesty w całej Polsce, rozbrzmiała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Stało się tak za sprawą członków Hufca Ziemi Cieszyńskiej, studentów UŚ z Koła Animatorów Kultury, Zamkowi Cieszyn, Gminie Cieszyn oraz wielu, wielu innych.

"Wystarczy odrobina nadziei, pozytywne myślenie wszystko odmieni..."

Słowa hymnu WOŚP towarzyszyły wszystkim w dniu finału. Pozytywne myśli nie opuszczały przez cały dzień nikogo i to właśnie sprawiło, iż udało się uzyskać rekordową sumę – 50 900 zł. Nie było to łatwe, ponieważ pogoda nie sprzyjała ani zbiórce pieniędzy, ani punktom programu, które w większości zaplanowane były w plenerze. Cieszyniacy jednak po raz kolejny nie zawiedli i pokazali jak wielkie serce bije w naszym mieście. Mimo złej pogody zapełnili oni puszki dzielnych wolontariuszy po same brzegi.

Działo się, działo!

A oto co znalazło się w programie 20 Finału WOŚP w Cieszynie. Zaczęło się od szybujących po niebie balonów, za sprawą których marzenia Cieszyniaków wzbiły się wysoko nad ziemię. Następnie zaprosiliśmy wszystkich do wośpowej galerii, w której można było nabyć wiele ciekawych przedmiotów, takich jak ręcznie malowane kubki z logo WOŚP, fotografie i prace plastyczne, zdjęcia z podpisami członków zespołu Halinki Młynkowej z programu „Bitwa na głosy”, zdjęcie Piotra Szymali z podpisem oraz koszulka z autografem Pauliny Ligockiej. Dodatkową propozycją dla odwiedzających wzgórze była klimatyczna kawiarenka.
Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Po raz pierwszy na zamku zorganizowano „Baby sferę”, w której członkowie Studenckiego Koła Animatorów Kultury w bardzo ciekawy sposób organizowaliczas najmłodszym. Oczywiście nie byłoby finału WOŚP bez plenerowego koncertu. Na wzgórzu usłyszeć mogliśmy Markolm Band, Radogost, PRL Jam oraz Plagiat 199. Wszystkie zespoły zagrały bardzo energetycznie, tworząc niepowtarzalną atmosferę, za co serdecznie dziękujemy!
O 20.00 zabłysło światełko do nieba. Rozpoczęło się ono niesamowitym pokazem fire show, którego finałem było wypuszczenie w niebo prawie stu lampionów, w kształcie serc.

200 złotych po raz pierwszy, 200 złotych po raz drugi...

1649,65 zł to kwota, którą udało się zebrać podczas wszystkich licytacji. Pod przysłowiowy młotek poszły tradycyjne WOŚPowe gadżety, wycieczka po cieszyńskim Zakładzie Karnym oraz piłka i koszulka z podpisami członków klubu Lille OSC, przekazane przez Burmistrza Mieczysława Szczurka, obecnego na scenie. Jak na licytacje przystało ich uczestnikom towarzyszyły duże emocje. W przypadku koszulki Lille OSC emocje te dalej są obecne wśród fanów Ireneusza Jelenia. Ze swojej strony zapewniamy, że już teraz myślimy nad tym co zrobić, aby wszyscy czuli się usatysfakcjonowani wynikiem następnych licytacji. Jesteśmy też otwarci na pomoc wszystkich tych, którzy czują się niezadowoleni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przekazane przedmioty. To również dzięki nim udało się uzyskać tą zawrotną sumę!

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wsparli cieszyński Finał, poświęcając swój czas, energię, pieniądze, towar bądź usługi. Bez waszego ogromnego serca nie udałoby się osiągnąć tak wiele. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, którzy nie zawiedli mimo tak niesprzyjającej
pogody. Dziękujemy także wszystkich Cieszyniakom, którzy wyszli tego dnia z domów i aktywnie włączyli się w orkiestrowe granie.

Ale czy to już koniec?

Oczywiście, że nie! Zapraszamy wszystkich wolontariuszy na after party, czyli imprezę podsumowującą 20. Finał WOŚP w Cieszynie. Impreza odbędzie się w piątek, 13 stycznia na hali widowiskowo-sportowej w Cieszynie, o godz. 20:00.

Joanna Brenicka – szefowa sztabu w Cieszynie

Wolontariusze, fot.: WOŚP Cieszyn
Happening, fot.: WOŚP Cieszyn
Kawiarenka z galerią, fot.: WOŚP Cieszyn
Koncert, fot.: WOŚP Cieszyn
Odprawa wolontariuszy, fot.: WOŚP Cieszyn
 
powrót
179 977,80
Kwota zebrana przez sztaby na Śląsku Cieszyńskim
- stan z 19.06.21 03:09:56