Skoczowscy wolontariusze

W Skoczowie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Zespół Szkół Ogólnokształcących. W tym roku podczas XX finału zaplanowano pulsujące serce na Rynku, pokaz pierwszej pomocy, zjazd BMW, ale przede wszystkim pomoc fundacji Jerzego Owsiaka.

Karolina Kurczyk, Magda Madecka, Kasia Kukuczka i Mietek Okorski są jednymi z wielu wolontariuszy, którzy w tym roku będą kwestować ze skoczowskim sztabem WOŚP. Będzie to ich kolejna kwesta, ale jak mówią nawet marznąć warto dla tak szczytnego celu.

W tym roku w skoczowskim sztabie zarejestrowało się 170 wolontariuszy.  Wolontariusze będą kwestować od 7.00 rano do zmroku. O godz. 12.00 warto zajrzeć na Rynek. Tam odbędzie się happening pulsujące serce Skoczowa. Każdy chętny do udziału w happeningu, proszony jest o wzięcie ze sobą czerwonej chustki, czapki, szalika, albo kartki.

Jednak to nie wszystko na skoczowskim Rynku będzie można również zobaczyć wystawę eksponatów Góreckiego Oddziału Szturmowego i pokazy ratownictwa przygotowane przez skoczowską Ochotniczą Straż Pożarną.

W Skoczowie szykuje się też finał z niezłymi cackami. Wraz ze sztabem zagra też BMW KLUB PODBESKIDZIE. W skoczowie będzie można zobaczyć prawdziwe cuda tej marki, niewykluczone też, że jeden z nich będzie można obkleić czerwonymi serduszkami.. Jeśli nie będzie śniegu i tym samym soli na drogach, będzie się można przejechać  Retro Taxi – BMW z 1974 roku, cały dochód przekazany zostanie na WOŚP.

O godz. 17.00 rozpocznie się koncert wokalistów z Bitwy na Głosy w skoczowskim Teatrze Elektrycznym, a o godz. 20.00 tradycyjnie sztab orkiestry wraz z Miejskim Centrum Kultury zaprasza na światełko do nieba na skoczowskiej Kaplicówce.

Przeczytaj: Pulsujące serce w Skoczowie

powrót
179 977,80
Kwota zebrana przez sztaby na Śląsku Cieszyńskim
- stan z 19.06.21 02:43:10