Policja zaprasza zainteresowane osoby oraz przedstawicieli redakcji wraz z fotoreporterami na przedsięwzięcie Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
W najbliższą niedzielę Sznupek będzie kwestował na rzecz WOŚP na terenie powiatu cieszyńskiego. Sznupkowy patrol będzie można spotkać w następujących miejscach i godzinach:
 11.00 - Istebna - pod wyciągiem narciarskim Zagroń
 12.00 - Wisła - pod wyciągiem narciarskim Soszów
 13.00- Ustroń - przy Karczmie Góralskiej nad Wisłą. W tym miejscu będzie Zbójnicka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która przygotuje beskidzką kwaśnicę dla wszystkich chcących wspomóc wolontariat Jurka Owsiaka.
 
Sznupek będzie patrolował wymienione miejsca policyjnym radiowozem typu Land Rover.

Policjanci jednocześnie będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy kwestujących w XX Finale WOŚP. Do tego celu wyznaczonych będzie kilka tysięcy śląskich policjantów. Jak zapowiadają funkcjonariusze, nie będzie pobłażania ze strony stróżów prawa dla sprawców wykroczeń, czy przestępstw.

- Funkcjonariusze będą czuwać nad tym, czy kwesty są prowadzone przez osoby uprawnione. Zadbają także o bezpieczny przebieg całego Wielkiego Finału – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie - W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych będzie wiele osób, także tych najmłodszych. Dlatego apelujemy, aby wolontariusze zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wolontariusze powinni unikać miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych, poruszając się raczej głównymi traktami, gdzie częściej można spotkać przechodniów. Nie powinni chodzić sami, a raczej w towarzystwie kolegi lub koleżanki i wspólnie kwestować - Przypominamy, że młodzież do lat 16 może zbierać pieniądze tylko pod opieką osób pełnoletnich.

Policjanci radzą również:

Jeśli jesteś wolontariuszem nie wdawaj się w długie dyskusje z obcymi, gdyż inni mogą ich obserwować i wykorzystać nieuwagę kwestujących. Jeżeli widzisz, że w twoim otoczeniu dzieje się coś niepokojącego, poproś o pomoc najbliższy policyjny patrol lub kogoś dorosłego. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj puszki z pieniędzmi bez nadzoru, gdyż złodzieje tylko na to czekają. Nie zbieraj pieniędzy w miejscach, gdzie panuje bardzo duży tłok, uniemożliwia on często zauważenie zniknięcia puszki.

powrót
179 977,80
Kwota zebrana przez sztaby na Śląsku Cieszyńskim
- stan z 19.06.21 02:08:15