Oficjalnie w Zakopanym o 9.00 Jurek Owsiak zainaugurował XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie cieszyńskim  zbieranie pieniędzy na sprzęt dla kobiet ciężarnych z cukrzycą i dla wcześniaków rozpoczęło się już wcześniej.

Od czwartku, 5 stycznia br. cieszyński sztab w ramach finałowej rozgrzewki organizował zbiórkę podczas Wielkiej Świątecznej Pompy Chórowej, 13. Cieszyńskiego Przeglądu Jasełek oraz WOŚPowego koncertu w Starówce.

Zaś finałowe kwestowanie w powiecie rozpoczęło się już  z rana, wolontariusze z puszkami Orkiestry pojawili  się po porannych mszach w kosciołach. Bedą zbierać pieniądze przez cały dzień na terenie całego powiatu w najważnijeszych miejscach miast i wsi - przy kościołach, na rynkach, na głównych ulicach. Mimo, iż w naszym regionie nigdy nie odnotowano poważniejszych nadużyć warto pamiętać, wrzucając pieniądze do puszki, o kilku sprawach.

Znakiem szczególnym na puszce sa białe banderole, powinna być minimum jedna. Puszka powinna być także oklejona taśmą, a jej wygląd powinien być taki jak na zdjęciu poniżej. Ważny jest również identyfikator wolontariusza. Powinny się na nim znaleźć: zdjęcie, imię i nazwisko, a na identyfikatorze osoby z puszką powinien być również jej adres zamieszkania. Jeżeli wolontariusz jest niepełnoletni, to na identyfikatorze powinno być podane również nazwisko jego opiekuna. Oprócz tego powinna znaleźć się na nim czerwona pieczątka WOŚP z serduszkiem i hologramem, a także numerem identyfikatora.

 

powrót
179 977,80
Kwota zebrana przez sztaby na Śląsku Cieszyńskim
- stan z 19.06.21 02:11:05