Na skoczowskim rynku zgromadziły się tłumy, fot. P. Iwacz

W Skoczowie w tym roku w WOŚP zaangażowała się rekordowa liczba wolontariuszy - 170. Pierwsze pieniądze wpadły do puszek już o 7.00 rano. O 12.00 na Rynku ruszyły imprezy: było pulsujące serce - happening podczas którego zapełnił się Rynek, oklejanie serduszkami BMW, pokaz ratownictwa drogowego, wystawy i przejazd retro-taxi.

O 12.00 na skoczowskim Rynku rozpoczął się happening "pulsujące serce Skoczowa". Można było także zobaczyć wystawę eksponatów Góreckiego Oddziału Szturmowego i pokazy ratownictwa przygotowane przez skoczowską Ochotniczą Straż Pożarną: - Naprawdę jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni postawą mieszkańców Skoczowa, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasze apele - mówi Małgorzata Orawska ze skoczowskiego sztabu WOŚP.

Wraz ze sztabem grał też BMW KLUB PODBESKIDZIE: - Udało się nam okleić serduszkami cały samochód, można było przejechać się Retro Taxi – BMW z 1974 roku. Cały dochód przekazany zostanie na WOŚP. Ludzie bardzo chętnie wrzucali do puszek i kupowali gadżety - podkreśla Orawska.

O godz. 17.00 rozpoczął się  w skoczowskim Teatrze Elektrycznym koncert wokalistów z Bitwy na Głosy, a o godz. 20.00 tradycyjnie sztab orkiestry wraz z Miejskim Centrum Kultury zaprasza na światełko do nieba na skoczowskiej Kaplicówce.

powrót
179 977,80
Kwota zebrana przez sztaby na Śląsku Cieszyńskim
- stan z 19.06.21 01:48:35