Skoczowskie Światełko świeci najjaśniej w powiecie, fot. P. Iwacz

Dwudziesty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Jak co roku przepiękny pokaz sztucznych ogni rozbłysnął nad skoczowską Kaplicówką.

To już tradycja, że najpiękniejsze Światełko Do Nieba najładniej w powiecie rozbłyska w Skoczowie. Pokaz sztucznych ogni na skoczowskiej Kaplicówce od wielu lat towarzyszy finałowi WOŚP.

W żadnym wypadku pieniądze, które są zbierane podczas kwesty nie idą na sztuczne ognie. Światełko do nieba, które rozbłyskuje nad Skoczowem to w stu procentach datki naszych sponsorów - zastrzega Małgorzata Orawska z skoczowskiego sztabu WOŚP.

Co roku przed finałem organizatorzy sztabu pukają do sponsorów i proszą o datki na ognie. Sponsorów nie brakuje, choć pieniędzy jest nieco mniej niż kiedyś. Obawialiśmy się, że nie starczy ale jednak uzbieraliśmy kwotę, wesprze nas także Miejski Dom Kultury - i w tym roku znowu odbył się piękny pokaz - mówi Orawska. I jak dodaje - oczywiście to kosztuje. Można powiedzieć dlaczego tych pieniędzy nie dać do puszki. Ale w Skoczowie tylko raz w roku mamy taki świetlny spektakl. Myślę, że warto wszystkim w ten sposób właśnie podziękować za zaangażowanie na cel Orkiestry - kończy Orawska.
 
Poniżej krótki film z skoczowskiego Światełka Do Nieba.

 

J. Bacza

powrót
179 977,80
Kwota zebrana przez sztaby na Śląsku Cieszyńskim
- stan z 19.06.21 01:38:16